Skip to content Skip to navigation

Bahçemizdeki Yusufçuk

21/10/2015 - 23:55
Bahçemizde çektiğim ve çok sevdiğim bir fotoğraf #DostlarımızHayvanlar

İlgili İçerikler

Biyoloji

Gamzeler birçok insan tarafından güzel ve sevimli bir yüzün simgesi olarak kabul edilir. Çukura benzeyen bu yapılar yanaklarda ve çenede bulunabiliyor.

Biyoloji

Central Florida Üniversitesi’nde çalışan bir grup araştırmacı yakın zamanlarda karbondioksiti yakıta dönüştürmek için yeni bir yöntem geliştirdi.

Biyoloji

Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde Bahri Karaçay, bakterilerin iklim üzerindeki etkilerinden bahsediyor.

Biyoloji

Pek çok kişi beslenme alışkanlıklarını değiştirmekte zorlanır. Universidad Autonoma de Madrid’de çalışan bir grup araştırmacının yakın zamanlarda yaptığı çalışmalara göre, bazı besinleri daha çok tercih etmemize genlerimiz neden oluyor.

Biyoloji

Dıştan bakıldığında vücudumuzun sağ ve sol kısmı birbirinin aynı görünür. Ancak iç organlarımız için aynı durum söz konusu değildir.

Biyoloji

Renkler bir cisim tarafından yansıtılan, yayılan ya da geçirilen ışığın dalga boyunun, gözdeki ışığı algılayabilen yapılar tarafından algılanmasıyla görülür.

Biyoloji

Uluslararası bir araştırma grubu beş yeni sentetik maya kromozomu üretmeyi başardı. Bu durum organizmanın genetik malzemesinin %30’unun değiştirildiği anlamına geliyor.

Biyoloji

Bitkileri hareket etmeyen canlılar olarak biliriz. Aslında belli ölçekte hareket edebilirler. Gün içinde Güneş’i takip eden ayçiçekleri bu durumun dikkat çekici bir örneğidir.

Biyoloji

Bilim Genç’in kitap ödüllü fotoğraf yarışmasında şubat ayında objektiflerinizi dostlarımız hayvanların yüz ifadelerine odaklamanızı istemiştik. Siz de bu süreçte gözlemlediğiniz dikkat çekici hayvan portreleri fotoğraflarını Bilim Genç’te paylaştınız.

Biyoloji

Bilim söyleşileri yarı yıl tatilinden sonra hız kesmeden devam ediyor. Ulusal ve uluslararası ödül sahibi bilim insanlarını gençlerle buluşturan Bilim Genç Bilim Söyleşileri 15 Şubat’ta Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeydi.