Skip to content Skip to navigation

TÜBİTAK Bilim Genç

Bilginin sürekli değiştiği ve yenilendiği günümüzde bilimsel gelişmeleri anbean takip etmek hayli önemli. İlgi çekici popüler bilim yazıları ve en son bilimsel haberlerle bilginin izini TÜBİTAK Bilim Genç’te sürebilirsiniz.

Teknolojik cihazlar ve internet, çevremizle olan etkileşimimizin artmasını sağlayan en etkili yol. Bilgiye ücretsiz ve kolay bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayan Bilim Genç’e internet sitesi ve mobil uygulamalar sayesinde bilgisayarlarınızdan, tabletlerinizden ve cep telefonlarınızdan kolayca erişebilirsiniz.

Bilim Genç doğru ve güvenilir bilginin yanı sıra birbirini tekrar eden internet sayfalarından farklı olarak özgün bir içeriğe sahip.

Elektronik bir yayın olan Bilim Genç zenginleştirilmiş içeriği ve etkileşimli köşeleri sayesinde sadece okuyarak değil izleyerek ve uygulayarak öğrenme imkânı da sunuyor.

Bilim Genç’te yer alan videolar ve bilgilendirici grafikler karmaşık bilimsel konuların daha kolay anlaşılmasını sağlarken, etkileşimli zekâ oyunları öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor.

Alanında uzmanlaşmış bilim insanları Bilim Genç’in düzenlendiği Bilim Söyleşileri ile farklı şehirlerdeki ortaokul ve lise öğrencileri ile buluşuyor. Aynı zamanda Bilim Genç’te yer alan videolar ve röportajlarla uluslararası alanda bilime katkı sağlayan başarılı Türk bilim insanlarını tanıyabilir, hayat öykülerini öğrenebilir ve araştırmalarından haberdar olabilirsiniz.

Temel elektrik ve mekanik kavramları öğrenebileceğiniz Tasarla ve Yap köşesine kendi projenizi göndererek siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Ayrıca okulda hazırladığınız projeleri Projeler İşbaşında köşesinde yayınlayabilirsiniz.

Bilim Genç’teki profil alanlarınızda fotoğraflarınızı, videolarınızı ve projelerinizi yayınlayarak bilimin renkli dünyasına adım atabilirsiniz.