Skip to content Skip to navigation

Görme Engelliler Bilim Genç İçeriklerini Sesli Dinleyebiliyor

Bilim Genç
26/01/2016 - 16:44

TÜBİTAK’ın elektronik popüler bilim dergisi Bilim Genç ilgi çekici yazılara, merak edilen soruların cevaplarına ve en son bilimsel gelişmelere yer veriyor. Doğru, güvenilir ve özgün bilimsel bilgiyi okuyucularına hızlı ve ücretsiz olarak sunan Bilim Genç, yazılarını artık Hayal Ortağım’da da paylaşıyor.

Turkcell-YGA (Young Guru Academy) stratejik ortaklığında binlerce görme engelliye ulaşmaya başlayan Hayal Ortağım sayesinde görme engelliler, Türkiye’den ve dünyadan en son haberlerin ve 70’i aşkın köşe yazarının yanı sıra döviz kuruna ve hava durumuna ait verileri kolaylıkla takip edebiliyor. Akıllı telefonlara iOS ve Android uygulaması olarak yüklenebilen bu servise Turkcell 8020’den ve www.hayalortagim.com adresinden erişilebiliyor.

Özgün içeriğini görme engellilere ücretsiz hizmet veren ve binlerce kişi için başka bir dünyanın kapısını aralayan Hayal Ortağım’da paylaşan Bilim Genç, bu sayede güncel bilimsel gelişmeleri ve popüler bilim yazılarını çok daha fazla kişiye ulaştırabiliyor.

İlgili İçerikler

Teknoloji

“Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla gerçekleştirilecek yarışmaya kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencileri, akademisyenler ve girişimci şirketler başvurabiliyor.

Teknoloji

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen RLC Günleri’nin başvuruları başladı.

Teknoloji

Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne katılmak isteyen gençler sınav başvurularını 14 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirebilecek.

Teknoloji

Uçağı havada tutan dört ana kuvvet vardır. Bunlar taşıma, ağırlık, itme ve sürükleme kuvvetleridir. Bu kuvvetlerden en önemlileri motorun sağladığı itme kuvveti ve kanatların oluşturduğu taşıma kuvvetidir.

Teknoloji

Kanser ve damar tıkanıklığı gibi çeşitli hastalıkların tespit edilmesinde kullanılabileceği düşünülen en güncel yöntemlerden biri manyetik parçacık görüntüleme tekniğidir.

Teknoloji

5G teknolojisinin kişisel kullanım alışkanlıklarımızı değiştirmenin ötesinde sürücüsüz otomobil teknolojilerinde, ulaşımda, üretimde ve başka birçok alanda yeni bir çağın başlamasına öncülük edebileceğini biliyor muydunuz?

Teknoloji

19. yüzyılda fotoğrafın icat edilmesinden sonra insanların gerçek hayatı kaydetme ve gösterme merakı, çok geçmeden hareketli görüntü denilen sinema sanatının ortaya çıkmasını sağladı.

Teknoloji

Tasarla ve Yap köşesinin bu etkinliğinde maliyeti uygun atık malzemeler kullanarak bu olumsuzlukları önleyecek ve bardakları temizlemede bize yardımcı olacak bir düzenek tasarlayacağız.

Teknoloji

Problem çözmek ve tasarlamak yaşamın her alanında farklı biçimlerde bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız bir eylem.

Teknoloji

TÜBİTAK, pasif terahertz yöntemle görüntüleme yapan bir görüntüleme sistemi geliştirdi.