Skip to content Skip to navigation

TÜBİTAK Bilim Genç Instagram'da

Bilim Genç
22/04/2016 - 14:38

TÜBİTAK’ın gençlere yönelik elektronik popüler bilim dergisi Bilim Genç’in Instagram hesabı yayında. Bilim Genç’i instagram.com/tubitakbilimgenc/ hesabından takip edebilirsiniz.

Bilim Genç videolar ve animasyonlarla zenginleştirilmiş içeriği ve etkileşimli köşeleri sayesinde gençlere bilimin eğlenceli dünyasını keşfetme imkânı sağlıyor. Bilim dünyasındaki gelişmelerin ücretsiz ve güncel bir şekilde takip edilebildiği Bilim Genç, aynı zamanda okuyucularının içeriğine katkı sağladığı etkileşimli bir dergi. Gençler çevrelerinde fark ettikleri problemlere çözüm bulmak amacıyla geliştirdikleri projeleri ve gözlemlerini Bilim Genç’te paylaşabiliyor.

Bilim Genç’e internet sitesi ve mobil uygulamalar sayesinde bilgisayarlarınızdan, tabletlerinizden ve cep telefonlarınızdan kolayca ulaşabilir; Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından farklı sosyal medya ortamlarında dergimizi takip edebilirsiniz.

Bilimin renkli dünyasını Bilim Genç’te keşfetmeye devam edin.

İlgili İçerikler

Teknoloji

6-12 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başvurular 10 Ocak 2018’e kadar devam edecek.

Teknoloji

Dıştan bakıldığında bir otomobilin elektrikli mi yoksa petrol yakıtlı mı olduğunu anlayamayabilirsiniz. Çünkü görünüşleri arasındaki tek fark elektrikli araçlarda egzoz borusunun olmayışıdır. Ayrıca elektrikli araçlar petrol yakıtlı araçlara göre çok daha sessizdir.

Teknoloji

Elektrikli araçlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu alandaki araştırma ve geliştirme çalışmaları devam ettikçe elektrikli araçların tek bir şarjla katettikleri mesafe yani menzilleri artarken, bataryaları tekrar şarj etmek için gerekli şarj istasyonları da yaygınlaşıyor.

Teknoloji

Geleceğin böyle olacağı düşünülmemişti. Çünkü uçan otomobiller 30-40 yıl önce çekilen birçok bilim kurgu filminde -Geleceğe Dönüş bu filmler arasında en bilinenlerden biri- geleceğin teknolojileri arasında gösteriliyordu.

Teknoloji

Filmlerde süper kahramanlar kılık değiştirdikten sonra özel güçler kazanır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zekâ Laboratuvarı (CSAIL) araştırmacıları tarafından geliştirilen mini robot da dış iskeletini değiştirerek farklı işlevler gerçekleştirebiliyor.

Teknoloji

1. Kocaeli Bilişim Fuarı, 23-26 Kasım’da düzenlenecek. Türkiye’de teknolojinin geldiği son noktanın sergileneceği etkinlikte, yerli ve milli projeler öne çıkacak.

Teknoloji

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Konya Bilim Festivali bugün başladı. Üç gün sürecek festivalin açılış gününde Bilim Genç dergisi yayın kurulu üyeleri bilim söyleşileri ile yer aldı.

Teknoloji

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından alternatif enerjilerin kullanımına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları, Kocaeli Körfez Yarış Pisti'nde tamamlandı.

Teknoloji

SpaceX ve Tesla Motor şirketlerinin sahibi Elon Musk’ın, düşük maliyetle ses hızına yakın hızlarda seyahati mümkün kılmayı amaçlayan projesi hızyuvarın (Hyperloop) ilk testi gerçekleştirildi

Teknoloji

Vantilatörler sıcak yaz günlerinde serinlememize yardımcı olan bir hava akımı oluşturur. Aslında vantilatörler ortamın sıcaklığını azaltmaz.