Skip to content Skip to navigation

Savaş Robotu

19/06/2015 - 12:11

Savaş Robotumuz menzile giren her türlü tehtidi etkisiz hale getirmektedir. 

Giriş

Bir milletin dünya üzerinde varlığını sürdürebilmesi için en önemli unsurlardan biri de savunmadır. Dünya üzerinde en güçlü ülkeler savunması son derece gelişmiş ülkelerdir.

 

Biz de bu gelişmiş ülkeler içerisinde yerimizi alabilmek için savaş robotu AKINCI 67Z44M modelini geliştirdik.

 

Robot menzile giren her türlü tehdidi etkisiz hale getirmektedir.  

Amacı

Ülkelerin Savunma sanayilerini geliştirmek amacıyla tasarlanmıştır.

Yöntem

Üzerindeki mesafe algılayıcısı sayesinde düşmanı tespit eder. Motorlu mancınık mekanizması sayesinde hedefe doğru atış yapar.

Sonuç ve Tartışma

Savunma sistemi geliştirmiş olduk.

Kaynaklar

www.bilimgenc.tubitak.gov.tr

Ekip Tanıtımı

FETHİYE ÇAMKÖY ORTAOKULU

Tolga Can PINAR

Şerif Ali ALAGÖZ

İlgili İçerikler

Teknoloji

2000’li yıllar, sinemada görsel efektler ve bilgisayarlı animasyon alanlarında önemli yeniliklerin görüldüğü bir dönemdi.

Teknoloji

Çocukken düşe kalka sürmeyi öğrendiğiniz ilk bisikleti hatırlıyor musunuz? Rengi neydi, kaç vitesti, şekli nasıldı?

Teknoloji

1990’lar, bilgisayar teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte, dijital görsel efektlerin öne çıktığı yıllar oldu. Bu dönemde günümüzde de kullanılan birçok yazılım geliştirildi. 

Teknoloji

Bilgi ve eğlence sistemleri, her ne kadar araçları daha konforlu bir ortama dönüştürse de aynı zamanda sürüş güvenliğini tehlikeye atabiliyor.

Teknoloji

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde mart ayında objektiflerinizi çevrenizdeki teknolojik aletlere odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #Teknoloji etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi.

Teknoloji

Vecnos tahta kalemi boyutlarında, 360 derece görüş alanına sahip bir kamera geliştirdi. Çevrenizdeki her şeyi tek kareye sığdırabilen bu kamera sayesinde artık paylaştığınız fotoğraflara ve videolara yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz.

Teknoloji

Rensselaer Politeknik Enstitüsünde çalışan bir grup araştırmacı, lityum iyon bataryalara rakip olarak görülen metal bataryaların geliştirilmesinin önündeki en önemi sorunlardan birine çözüm buldu.

Teknoloji

Bilim Genç olarak mart ayında objektiflerinizi çevrenizdeki teknolojik aletlere odaklamanızı istiyoruz. Fotoğrafınızı Bilim Genç’te paylaşırken açıklama bölümüne #Teknoloji etiketini eklemeyi unutmayın.

Teknoloji

Sinemada Rönesans (yeniden doğuş) dönemi olarak adlandırılan 1970’li yıllarda, sinema tarihine damgasını vuran filmler vizyona girdi. Bu dönemdeki teknolojik buluşlar, görsel efekt tasarımı alanında yeni tekniklerin ve yöntemlerin geliştirilmesine imkân sağladı.

Teknoloji

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden biri olan TEKNOFEST’in teknoloji yarışmalarının başvuruları başladı. 23 farklı kategoride düzenlenecek yarışmalar için son başvuru tarihi 28 Şubat.