Skip to content Skip to navigation

9. Beyin Bilgi Yarışması

Mehmet Koçak
30/11/2015 - 16:51

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1999 yılından bu yana toplumda beyin fonksiyonları ve sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla “Beyin Farkındalığı” haftası kapsamında “Beyin Bilgi Yarışması” düzenliyor. Dokuzuncusu 9 Mart 2016 tarihinde Eskişehir’de yapılacak bilgi yarışmasında, katılımcılar test şeklindeki 100 soruyu cevaplamaya çalışacak .

Gençleri üniversite ortamı ile tanıştırmanın yanı sıra araştırmacılığa yönelmelerini, belirli bir hedefe odaklanarak farkındalıklarını artırmalarını sağlamayı amaçlayan yarışma aynı zamanda beyin ve sinir sistemi konularında gençlerin dikkatini çekerek geleceğin sinirbilimcileri olarak yetişmelerine yardımcı oluyor.

Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Ocak 2016.

İletişim bilgileri:

Koordinatör:

Prof.Dr. Ferhan Esen


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı

Telefon: 0222 239 2979-4601


Belgeç: 0222 239 3772


E-posta: fesen@ogu.edu.tr

İlgili İçerikler

Beyin ve Sinir Bilim

Columbia Üniversitesi’nde çalışan bir grup mühendis, insan düşüncesini sese çeviren bir teknoloji geliştirdi. Beyin sinyallerini takip eden sistem, algıladığı kelimeleri anlaşılır bir biçimde telaffuz edebiliyor. Gelecekte, konuşma sorunları yaşayan insanların bu teknoloji sayesinde iletişim kurması mümkün olabilir.

Beyin ve Sinir Bilim

Yeni bilgiler öğrenmek ya da yeni bir hobi edinmek konusunda uzman olan beynimizde bu süreçte birtakım değişiklikler meydana geldiğini biliyor muydunuz? Gelin, bu süreci daha yakından inceleyelim.

Beyin ve Sinir Bilim

Sevgili gençler, önce şubat ayında sorduğumuz problemin çözümüyle başlayalım.

Beyin ve Sinir Bilim

Günümüze kadar denge ve hareket olaylarını kontrol eden yapı olarak bilinen beyinciğin sosyal davranışların kontrol edilmesinde de işlevi olabilir.

Beyin ve Sinir Bilim

Sevgili gençler,

Geçen ay sorduğumuz problemin çözümüyle başlayalım:

Beyin ve Sinir Bilim

 Türkiye Zekâ Vakfı (TZV) tarafından düzenlenen 24. Türkiye Zekâ Oyunları Yarışması Oyun 2019’un başvuruları bugün başladı.

Beyin ve Sinir Bilim

Sevgili gençler, Nerede kalmıştık? Tabii ki güzel bir satranç probleminde.

Beyin ve Sinir Bilim

Satranç köşesinde bu ay Kasım 2018 probleminin çözümüne ve Aralık 2018 problemine yer veriyoruz.

Beyin ve Sinir Bilim

Bir başkasının duygu ve düşüncelerini anlayabilmek ve hissedebilmek doğuştan sahip olduğumuz empati becerisiyle mümkün.

Beyin ve Sinir Bilim

Bilimsel çalışmalar gebelikleri sırasında böcek öldürücülere maruz kalan annelerin çocuklarında zekâ geriliği, öğrenme zorluğu, hafıza ve dikkat sorunlarının ortaya çıkma oranının yüksek olduğunu gösteriyor.