Skip to content Skip to navigation

Akıllı Bebek Arabası

Sanem Avcil
09/02/2016 - 12:05

Yenilikçi, minimalist ve güvenli tasarım ile teknolojiyi buluşturan Smartbe ilk yeni nesil akıllı bebek arabasıyla ortaya çıkıyor. Ebeveynlerin bir bebek arabasında olmasını istediği tüm özellikleri bünyesinde taşıyan bu ürün, şık ve konforlu tasarımıyla dikkat çekiyor. Android ve iOS akıllı saatlerle yönetilebilen bu araba, üzerindeki sensörler sayesinde kendisini ebeveyne güvenli bir mesafede tutuyor. Elektrik motoruyla çalışan araba, yokuşu çıkabildiği gibi ebeveyn koşarken ya da alışveriş yaparken ona eşlik edebiliyor. Bebeğin güvenliğini dâhili ve harici kameraları sayesinde sağlayan bu araba, sadece yetki verilen kişiler tarafından yönetiliyor ve tekerleklerin kendi kendine hareket etmesi durumunda alarm vererek ebeveynleri uyarıyor. Çocuğun güneşten etkilenmesini ya da böcekler tarafından ısırılmasını dahi engelleyebilen bu akıllı bebek arabasının pil ömrü 6 saat. Pil bittiğinde manuel kullanıma geçen araba şişe ısıtıcı ya da müzikçalar gibi sistemlere de sahip. Çocuk güvenliği, endüstriyel tasarım, elektronik, robotik, makine mühendisliği gibi farklı alanlarda çalışan pek çok uzmandan oluşan Smartbe ekibinin geliştirdiği bu araba, girişimcilerin ürünlerine destek aradığı Indiegogo finansman platformunda şimdiden 43.000 dolar topladı bile. Akıllı bebek arabasının ön sipariş fiyatı 399 dolar.

 

 

Sanem Avcil Twitter

İlgili İçerikler

Teknoloji

Üç boyutlu yazıcılar günümüzde farklı alanlarda parça üretiminde kullanılıyor. Fakat bu süreçte bazı zorluklarla karşılaşılabiliyor.

Teknoloji

Bir grup araştırmacı esnek, renk değiştirebilen fotonik kristaller üretti. Isı, ışık, gerilme ya da diğer fiziksel ve kimyasal etkenlere maruz kaldıklarında renk değiştiren bu kristallerden çeşitli alanlarda sensör olarak faydalanılabilir.

Teknoloji

Kayıtlara geçmiş en eski mızrak MÖ. 40.000’lerde kullanılmış. Dolayısıyla savunma araçlarının da en az o kadar uzun bir tarihi olduğu söylenebilir.

Teknoloji

Uluslararası bir araştırma grubu, elektronik cihazları soğuturken atık ısıyı elektriğe dönüştürebilen bir hidrojel film geliştirdi.

Teknoloji

1930’lu yıllarda yaşadığınızı düşünün. Ailenize ya da bir arkadaşınıza mektup yazacaksınız. Dolma kalemi aldınız elinize ve başladınız yazmaya. Derken...

Teknoloji

ABD’den bir grup araştırmacı robotlar ve benzeri elektronik cihazların enerji ihtiyacına çare olabilecek bir tür “metal hava yiyici” (MAS) geliştirmişler.

Teknoloji

Son yıllarda ülkemizde sağlık, çevre, ulaşım gibi pek çok alanda kullanılmak üzere yerli ve millî teknolojiler geliştiriliyor.

Teknoloji

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi ve ASELSAN iş birliği ile yürütülen çalışmalar sonucunda geliştirilen Millî Elektrikli Tren Seti’nde yakın zamanda test aşamasına gelindi.

Teknoloji

2000’li yıllarda dijital görsel efekt tasarımı sinemada hayli popüler hâle geldi.

Teknoloji

Dışarıya çıktınız ve bir süre sonra yağmur yağmaya başladı. O da ne? Yağmur bulutları… Sağanak şeklinde yağmaya başlayan yağmura yakalandınız. Hay aksi, şemsiyeniz yanınızda yok! Peki, “Şemsiyeyi kim, ne zaman icat etti acaba?” diye düşündünüz mü?