Skip to content Skip to navigation

En Beğenilen “Mimari” Fotoğrafları Belirlendi

Dr. Tuba Sarıgül
06/01/2016 - 16:15

Eskişehir Masal Şatosu - İsmail Elikara

Bilim Genç’in kitap ödüllü fotoğraf yarışmasında aralık ayının konusu “Mimari” idi. Bu süreçte ilginizi çeken mimari yapıları kendi objektifinizden fotoğrafladınız ve yakaladığınız kareleri Bilim Genç’te paylaştınız.

Mostar Köprüsü - İpek Durak

Birbirinden güzel bu fotoğraflar arasında “Mimari” konulu albümün en iyileri ise İsmail Elikara’ya ait Eskişehir Masal Şatosu ve İpek Durak’a ait Mostar Köprüsü oldu. Bu ayın en beğenilen fotoğraflarından oluşan bir seçkiye buradan ulaşabilirsiniz.

Elektronik popüler bilim dergisi Bilim Genç, Fotoğraflar köşesinde gençlerin gözlem yapma yeteneklerini hayal dünyalarının zenginliğiyle birleştirerek bilimle sanatı buluşturmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

İlgili İçerikler

Mimarlık

Çok katlı beton yapılar sosyal yaşamın yanı sıra çevreyi de olumsuz etkiliyor. Günümüzde artan çevre kirliliğini önlemek için ahşap yapıların kullanımı artıyor.

Mimarlık

Bilim Genç olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, 2018’de Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne (TÜBA GEBİP) layık görülen Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Afacan ile bir söyleşi gerçekleştirdik. 

Mimarlık

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde eylül ayının en beğenilen fotoğrafları Ahmet Utkan Ünal’a ait Uçak Park, Ekrem Öztürk’e ait Arı Temalı Park ve Daisuke Miyafuji’ye ait Bilbao Havalimanı olarak belirlendi.

Mimarlık

Kerpiç, tuğla, taş ve ahşap… Bunlar binlerce yıllık deneyimlerin ürünü olan doğal inşaat malzemeleriydi.

Mimarlık

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde eylül ayında objektiflerinizi halka açık alanlarda rastladığınız ilginç tasarımlara odaklamanızı istiyoruz. Fotoğraflarınızı Bilim Genç’te paylaşırken açıklama bölümüne #SıradışıTasarımlar etiketini eklemeyi unutmayın.

Mimarlık

Yerden 85 metre yüksekte yarım kilometre boyunca yürümeye cesaret edebilir miydiniz?

Mimarlık

Köprüler çoğunlukla doğal bir engeli, örneğin bir vadiyi ya da nehri aşmak için inşa edilen yapılar.

Mimarlık

TÜBİTAK Bilim Genç’in kitap ödüllü fotoğraf yarışmasında aralık ayının konusu “Mimari”.

Mimarlık

Yaz ayları belki de yıl boyunca çevreyle ve doğayla en fazla etkileşim halinde olduğumuz zaman dilimi.

Mimarlık

Günümüzde dünyanın çeşitli bölgelerindeki antik kalıntılar, çok sayıda ziyaretçiyi kendilerine çekiyor.