Skip to content Skip to navigation

TÜBİTAK Bilim Genç Çanakkale Zaferi 100. Yıl Anma Programı Ankara’da Gerçekleştirildi

Mehmet Koçak
24/05/2015 - 17:47

TÜBİTAK Bilim Genç, Çanakkale Zaferi 100. Yıl Anma Programı kapsamında Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde gençlerle buluştu. Programa Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Saraç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı danışmanları, Ankara İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak, TÜBİTAK yöneticileri, Ankara’daki çeşitli liselerden 1600 öğrenci ve eğitimcinin yanı sıra Hacettepe Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Serdar Tuncer’in duygu yüklü şiir dinletisi ve Çanakkale destanının yaşanmış hikâyelerinin anlatıldığı “Bir Hilal Uğruna” isimli sunumu ile devam eden programda Serdar Kılıç’ın “O Gün” isimli belgeseli gösterildi. Mehter Marşı ile büyük bir coşkunun yaşandığı program, ATİ Türk Müziği Topluluğu’nun Çanakkale Savaşları konulu dinletileri ile sona erdi.

Galeriye ulaşmak için tıklayın.

İlgili İçerikler

Sosyal Bilimler

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde mayıs ayında objektiflerinizi pencerenizden gördüklerinize odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #BenimPenceremden etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi.

Sosyal Bilimler

Herkes sözlü veya yazılı sınavlarda bir miktar kaygı yaşayabilir, bu doğal bir duygudur. Ancak sınav kaygısı bazen çok şiddetlidir ve bu durum sahip olduğumuz bilgileri etkili bir şekilde kullanmakta zorlanmamıza ve sınavdaki performansımızın düşmesine neden olabilir.

Sosyal Bilimler

Atalarımız “Söz uçar, yazı kalır” demiş. Bu yüzden de bildikleri ve bilinmesini istedikleri şeyleri yazıya geçirmişler.

Sosyal Bilimler

Kitaplarınızı raflara dizerken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Sosyal Bilimler

Bilim Genç olarak Doç. Dr. Berk Canberk ile eğitimde yapay zekâ konusu üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sosyal Bilimler

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde nisan ayında objektiflerinizi evinize odaklamanızı istemiştik. Oylamalar sonucunda nisan ayının en beğenilen fotoğrafı Esra Pınarbaş’a ait Balkonumdan Manzaralar olarak belirlendi. 

Sosyal Bilimler

Bilim Genç olarak mayıs ayında objektiflerinizi pencerenizden gördüklerinize odaklamanızı istiyoruz.

Sosyal Bilimler

Bu etkinliğimizde origami ile lale yapıyoruz. Öte yandan lalenin nereden geldiğini, kelimenin kökenini ve kültürümüzdeki yerini merak ediyorsanız sizin için derlediğimiz bilgilere göz atabilirsiniz.

Sosyal Bilimler

Yakın zamanda yapılan bir araştırma yanlış bilimsel bilgilerin de internette yayıldığını gösteriyor.

Sosyal Bilimler

Geçtiğimiz aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs, dünya çapında bir salgına dönüştü.