TÜBİTAK Bilim Genç

Bilginin sürekli değiştiği ve yenilendiği günümüzde bilimsel gelişmeleri anbean takip etmek hayli önemli. İlgi çekici popüler bilim yazıları ve en son bilimsel haberlerle bilginin izini TÜBİTAK Bilim Genç’te sürebilirsiniz.

Teknolojik cihazlar ve internet, çevremizle olan etkileşimimizin artmasını sağlayan en etkili yol. Bilgiye ücretsiz ve kolay bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayan Bilim Genç’e bilgisayarlarınızdan, tabletlerinizden ve cep telefonlarınızdan kolayca erişebilirsiniz.

Bilim Genç doğru ve güvenilir bilginin yanı sıra birbirini tekrar eden internet sayfalarından farklı olarak özgün bir içeriğe sahip. TÜBİTAK'ın Dijital popüler bilim yayını Bilim Genç, zenginleştirilmiş içeriği ve etkileşimli köşeleri sayesinde sadece okuyarak değil izleyerek ve uygulayarak öğrenme imkânı da sunuyor. Bilim Genç’te yer alan videolar ve bilgilendirici grafikler karmaşık bilimsel konuların daha kolay anlaşılmasını sağlarken, etkileşimli zekâ oyunları öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor.

Bilim Genç’te yer alan videolar ve röportajlarla uluslararası alanda bilime katkı sağlayan başarılı Türk bilim insanlarını tanıyabilir, hayat öykülerini öğrenebilir ve araştırmalarından haberdar olabilirsiniz. "Tasarla ve Yap" ile "Deneyler" köşelerinde bilimsel kavramları ve olguları uygulamalı olarak keşfedebilirsiniz. Bilim Genç’teki profil alanlarınızda fotoğraflarınızı ve projelerinizi yayınlayarak bilimin renkli dünyasına adım atabilirsiniz.

Bilim Genç web sitesinde yayınlanan yazı, haber, video, fotoğraf, çizim ve animasyonların her türlü hakkı TÜBİTAK’a aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi olsa alıntı yapılamaz, kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.