Dünya ve Yaşam
Dr. Tuba Sarıgül
01/07/2015 - 17:56

Bilim Genç “Fotoğrafçılarının” En Beğenilen Kareleri

Doğanın Uyanışı konulu bu ayın fotoğrafı Sema Demirel Semiz'den geldi.

Leylekler - Sema Demirel Semiz

İlkbaharın yerini yaz aylarına bıraktığı günlerde, derin uykusundan uyanmaya başlayan doğanın tanık olduğunuz ilginç anlarını Bilim Genç’te paylaşmanızı istemiştik. Bugüne kadar kendi objektifinizden bilimi ve sanatı buluşturan birçok fotoğraf Bilim Genç’te yayınlandı. Şimdi de katkılarınızla oluşmaya başlayan Bilim Genç albümünden #‎doğanınuyanışı etiketiyle gönderilen fotoğraflar arasından bir seçkiyi sizlerle paylaşıyoruz. Fotoğraf galerisine ulaşmak için tıklayın.

“Doğanın Uyanışı” konulu bu ayın fotoğrafı ise Sema Demirel Semiz’e ait Leylekler.

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde her ay belirlenen konularda göndereceğiniz fotoğraflar arasından seçilenlerin sahiplerini sürpriz hediyeler bekliyor.

Temmuz ayının konusu ise yaz aylarının habercisi “Dalındaki Meyveler”. Fotoğraflarınızı açıklama bölümüne #dalındakimeyveler etiketini ekleyerek buradan paylaşmaya başlayabilirsiniz.

 

Dünya ve Yaşam

Dünya’nın uzun dönem yaşam koşullarını belirleyen iklimler yeryüzünde farklı dönemlerin yaşanmasına neden oluyor. Peki, iklim değişimlerinin ortaya çıkma sebebi ne?

“Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?” diye tartışmadan önce ana vatanı Amerika kıtası olan domatesin sofralarımızda nasıl bu kadar vazgeçilmez bir ürüne dönüştüğü üzerinde biraz düşünmeye ne dersiniz?