Fizik-Kimya-Matematik
Bilim Genç
10/12/2020 - 09:23

En Beğenilen “Işık ve Gölge” Fotoğrafları

Kasım ayının en beğenilen fotoğrafı Mustafa Emre Sarı’ya ait “Işık, Bulut ve Gölge” olarak belirlendi.

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde, kasım ayında objektiflerinizi çevrenizde fark ettiğiniz ya da kendi oluşturduğunuz gölgelere odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #IşıkveGölge etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi. Seçilen fotoğraflar aynı zamanda Instagram’da, Twitter’da ve Facebook’ta Bilim Genç okurları tarafından oylandı.

Oylamalar sonucunda kasım ayının en beğenilen fotoğrafı Mustafa Emre Sarı’ya ait “Işık, Bulut ve Gölge” olarak belirlendi. Ayın en beğenilen fotoğraflarının sahipleri Bilim Genç’ten kitap hediyesi kazandı.

Dijital popüler bilim dergisi Bilim Genç’in Fotoğraflar köşesinde gençler gözlem yapma yeteneklerini hayal dünyalarının zenginliğiyle birleştirerek, bilimle sanatı buluşturan fotoğraflarını herkesle paylaşma imkânı yakalıyor.

Siz de “Kendimi ifade etmemin en etkili yolu fotoğraf!” diyorsanız, ayın fotoğraf konularını takip etmeyi unutmayın.

Fizik-Kimya-Matematik

Matematik problemsiz olmaz, tıpkı hayat gibi. Peki, matematikte karşımıza çıkan problemlerin günlük hayatta karşılaştığımız problemlerden farkı nedir?

Güneş ve Dünya arasındaki elektromanyetik enerji akışına atmosferik radyasyon denir. Peki atmosferik radyasyona ne sebep olur?