Sağlık
Fatma Gönen
26/05/2021 - 18:15

Kahve ve Kafein

Kahve önemli bir kafein kaynağı. Ancak kafeini sadece kahveden değil çaydan, çikolatadan ve gazlı içeceklerden de alabiliyoruz.

Gün içinde zinde kalmak için düzenli olarak kahve tüketebiliyoruz. Son yıllarda ise kahve arkadaşlarımızla dışarıda sosyalleşirken sıkça tükettiğimiz içeceklerden.

Kahve önemli bir kafein kaynağı. Ancak kafeini sadece kahveden değil çaydan, çikolatadan ve gazlı içeceklerden de alabiliyoruz. Peki kahvenin ve kafeinin sağlığımız için faydaları neler? Aşırı kafein ve kahve tüketimi hangi sorunlara neden olabilir? Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde bu soruları cevaplarken, sevdiğimiz bu içeceği tüketirken nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili önerilerde bulunuyor.

Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve kanallarımızı takip ederek güncel içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

 

 
Bu sesli yayını
bilim genç sesli yayin spotifybilim genç sesli yayin apple
bilim genç sesli yayin googlebilim genç sesli yayin google
Hazırlayan ve Seslendiren Hakkında:
Fatma Gönen
Beslenme ve Diyet Uzmanı
 

Sağlık

Yaklaşık 40 yıldır görme kaybı sorunu yaşayan 58 yaşındaki bir hasta, uygulanan gen tedavisi sayesinde özel gözlükler yardımıyla yeniden görmeye başladı.

Geceleri aç olmadığınız hâlde yemek yeme isteği duyuyor musunuz? Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde bu soruyu cevaplıyor.