Sağlık
Fatma Gönen
09/06/2022 - 17:00

Sosyal Medya Beslenme Alışkanlıklarımızı Nasıl Etkiliyor?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde sosyal medya paylaşımlarının beslenme alışkanlıklarımızı nasıl etkilediğini anlatıyor. 

Son yıllarda sosyal medya platformlarında popüler diyetlerden besin takviyelerine, özel diyetlere yönelik yemek tariflerinden egzersiz rutinlerine kadar gıda, sağlık ve beslenmeyle ilgili çok sayıda paylaşım yapılıyor. Ancak beslenme önerilerine yönelik içeriklerin çoğu bu alanlarda uzmanlığı olmayan ünlü kişiler ve sosyal medya fenomenleri tarafından paylaşılıyor. Dolayısıyla bu içerikler yayınlanmadan önce bilimsel bir denetimden de geçmiyor.

Peki, sosyal medyadaki beslenme tavsiyelerinin riskleri neler? Güvenilir olmayan kaynaklar tarafından yapılan tavsiyeler, beslenme alışkanlıklarımızı ve genel sağlığımızı nasıl etkileyebilir? Bu konudaki bilgileri değerlendirirken nelere dikkat etmeliyiz? Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde bu soruları cevaplıyor.

Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, YouTube, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

 

Bu sesli yayını
bilim genç sesli yayin spotifybilim genç sesli yayin apple
bilim genç sesli yayin googlebilim genç sesli yayin google
 
Hazırlayan ve Seslendiren Hakkında:
Fatma Gönen
Beslenme ve Diyet Uzmanı
 

Sağlık

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde kaygıyı düzenlemeye yardımcı olan besinler hakkında bilgi veriyor.

Günümüzün yaklaşık üçte birini uyumak için harcıyoruz. Yani ortalama bir insan, ömrünün neredeyse 25 yılını uykuda geçiriyor. Bu size hayli uzun bir süre gibi görünebilir. Peki, uyku kalitenizin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?