Uzay
Dr. Elif Ebren Kaya
22/04/2022 - 18:30

2022 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ne Katılmak İster misiniz?

''Ay” temasıyla ilgili fotoğraflarını Bilim Genç’e gönderen 5 takipçimiz, 2022 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ne katılma fırsatı yakalıyor.

2022 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Biz de Bilim Genç olarak 5 takipçimize 2022 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ne katılma imkânı sağlıyoruz.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen etkinlikten bir görüntü

Etkinliğe katılma hakkı kazanacak takipçilerimiz, nisan ayının fotoğraf konusu olan “Ay” etiketiyle Bilim Genç’e gönderilen fotoğrafların sahipleri arasından seçilecek. Siz de çektiğiniz “Ay” temalı fotoğraflarınızı Bilim Genç internet sitesindeki “Fotoğrafını Gönder” kısmından siteye yükleyerek etkinliğe katılma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen etkinliğe yaklaşık 1.500 kişi katılmıştı.

Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ne Katılım ile İlgili Önemli Notlar:

  • Etkinliğe katılma hakkı kazanan takipçilerimizin, gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerde kullanmak üzere kendi fotoğraf makinelerini getirmeleri gerekiyor.
  • Bilim Genç olarak takipçilerimize sadece etkinliğe katılma kontenjanı sağlıyoruz. Takipçilerimizin Diyarbakır’a kendi imkânları ile gitmeleri gerekiyor. 
  • Etkinlik boyunca katılımcılara ücretsiz yemek verilecek.
  • Katılımcılar etkinlik alanında tamamen kendi imkânları ile (çadır, karavan, uyku tulumu, mat vb.) konaklayacaklar.
  • Etkinliğe katılma hakkı kazanan takipçilerimizin TUG tarafından belirlenen kurallara uymaları gerekiyor.

Konaklama, ulaşım, giyim, donanım, yiyecek-içecek, sağlık ve güvenlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının himayesinde; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Türkiye Uzay Ajansının (TUA) destek ve katkılarıyla düzenleniyor.

2022 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ni Bilim Genç’ten takip edin!

Uzay

Doç. Dr. Selçuk Topal, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde uzayzaman dalgalanmalarından bahsediyor. 

Gök adamızın merkezindeki kara delik üç yüzden fazla araştırmacının beş yıla yayılan çabaları sonucunda ilk kez görüntülendi.