Uzay
Bilim Genç
14/10/2021 - 09:23

Ayın En Beğenilen Fotoğrafları: “Bulutlar”

Eylül ayının en beğenilen fotoğrafları, Berra Deren Durmuş’a ait “Bulutların Göle Yansıması” ve Esra Pınarbaş’a ait ‘’Parçalı Bulutlu’’ olarak belirlendi.

Esra Pınarbaş - Parçalı Bulutlu

Berra Deren Durmuş – Bulutların Göle Yansıması

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde eylül ayında objektiflerinizi bulutlara odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #Bulutlar etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi. Seçilen fotoğraflar aynı zamanda Instagram, Twitter ve Facebook’ta Bilim Genç okurları tarafından oylandı.

Oylama sonucunda Berra Deren Durmuş’a ait “Bulutların Göle Yansıması” ile Esra Pınarbaş’a ait ‘’Parçalı Bulutlu’’ en beğenilen fotoğraflar oldu. Ayın en beğenilen fotoğraf sahipleri Bilim Genç’ten kitap hediyesi kazandı. Bu ayın en beğenilen fotoğraf galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dijital popüler bilim dergisi Bilim Genç’in Fotoğraflar köşesinde, gençler gözlem yapma yeteneklerini hayal dünyalarının zenginliğiyle birleştiriyor ve bilimle sanatı buluşturan fotoğraflarını paylaşma imkânı yakalıyor.

Siz de “Kendimi ifade etmenin en etkili yolu fotoğraf!” diyorsanız, ayın fotoğraf konularını takip etmeyi unutmayın.

Uzay

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Japon Uzay Ajansı (JAXA) tarafından 2018’de uzaya fırlatılan BepiColombo uzay aracı, Merkür’ü yakından fotoğrafladı.

Gözlemler Plüton’un atmosferindeki gazların, cüce gezegen Güneş’ten uzaklaştıkça, yoğunlaşarak yüzeyde biriktiğini gösteriyor.