Sosyal Bilimler
Bilim Genç
21/05/2021 - 16:29

En Beğenilen “İlkbaharda Doğanın Renkleri” Fotoğrafları

Nisan ayının en beğenilen fotoğrafı Esra Pınarbaş’a ait “Doğa Uyanıyor” olarak belirlendi.

Esra Pınarbaş - Doğa Uyanıyor

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde nisan ayında objektiflerinizi ilkbaharda doğanın renkleri fotoğraflarına odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #İlkbahardaDoğanınRenkleri etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi. Seçilen fotoğraflar aynı zamanda Instagram’da, Twitter’da ve Facebook’ta Bilim Genç okurları tarafından oylandı.

Oylamalar sonucunda nisan ayının en beğenilen fotoğrafı Esra Pınarbaş’a ait “Doğa Uyanıyor” olarak belirlendi. Bu ayın en beğenilen fotoğraflarının galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayın en beğenilen fotoğraflarının sahipleri Bilim Genç’ten kitap hediyesi kazandı.

Dijital popüler bilim dergisi Bilim Genç’in Fotoğraflar köşesinde gençler gözlem yapma yeteneklerini hayal dünyalarının zenginliğiyle birleştirerek, bilimle sanatı buluşturan fotoğraflarını herkesle paylaşma imkânı yakalıyor.

Siz de “Kendimi ifade etmemin en etkili yolu fotoğraf!” diyorsanız, ayın fotoğraf konularını takip etmeyi unutmayın.

Sosyal Bilimler

Bu etkinliğimizde iki klasik Japon sanatı olan origami ve ikebana sanatlarını birleştirip, kâğıttan çiçek ve yaprak katlayarak çiçek aranjmanı yapıyoruz. 

Satranç köşesinde bu ay Mayıs 2021 probleminin çözümüne ve Haziran 2021 problemine yer veriyoruz.