Sosyal Bilimler
Dr. Elif Ebren Kaya
03/08/2022 - 09:06

Fotoğraflar Köşesinde Ağustos Ayının Konusu “Suda Yaşam”

Bilim Genç olarak ağustos ayında objektiflerinizi “suda yaşama” odaklamanızı istiyoruz.

Su en basitinden en karmaşığına tüm canlılar için yaşam kaynağıdır. Ayrıca birçok canlının da yuvasıdır. İnsanlar ise ulaşım, ticaret, turizm, beslenme gibi çeşitli ihtiyaçlarını sudan karşılarlar. Ancak yeryüzünde su kaynakları sınırlı olduğundan suyun korunması için üzerimize düşenleri bilmeli ve yerine getirmeliyiz. 

Biz de Bilim Genç olarak ağustos ayında objektiflerinizi suda yaşama odaklamanızı istiyoruz. Su altında yaşayan canlıları, suda yapılan sporlar gibi su üzerinde insanlar tarafından gerçekleştirilen her türlü etkinliği fotoğraflayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı göndermek için tıklayın.

Fotoğraflarınızı Bilim Genç’te paylaşırken etiket bölümüne #SudaYaşam yazmayı unutmayın. Fotoğraflarınızın açıklama bölümünde ise fotoğrafınızın temasıyla ilgili bilgiler verebilir, fotoğrafınızı nerede ve ne zaman çektiğinizi belirtebilir, fotoğrafınızla ilgili teknik ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde her ay belirlenen konuda gönderilen fotoğraflar arasından seçilenler ayın en beğenilen fotoğrafları galerisinde yayınlanıyor. Fotoğrafların sahiplerine ise TÜBİTAK popüler bilim kitabı hediye ediliyor.

Sosyal Bilimler

Temmuz ayının en beğenilen fotoğrafı, Musab Emiroğlu’na ait “Gün Kurusu” olarak belirlendi.

Satranç köşesinde bu ay Temmuz 2022 probleminin çözümüne ve Ağustos 2022 problemine yer veriyoruz.