Sosyal Bilimler
Bilim Genç
01/04/2020 - 12:52

Fotoğraflar Köşesinde Nisan Ayının Konusu “Evde Hayat Var”

Bilim Genç olarak nisan ayında objektiflerinizi evinize odaklamanızı istiyoruz. Örneğin evinizdeki çiçeklerin, ilginç tasarımlı nesnelerin, kitaplığınızın sanatsal fotoğrafını çekebilir ya da mutfakta yemek pişirmek gibi bilimsel süreçler içeren günlük aktiviteleri veya gün doğumunu, gün batımını ve bulutları fotoğraflayabilirsiniz.

Hayatta en önemli şey sağlık. Sağlıklı kaldığımız takdirde günlük hayatımızı sürdürebilir, arkadaşlarımızla buluşabilir, okula gidebilir ya da hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. Bugünlerde dünya genelinde tüm insanlar yeni tip koronavirüsle mücadele ediyor ve sağlıklarını koruyabilmek için ayrı bir özen gösteriyor. Bu virüsün neden olduğu hastalığa yakalanmamak için alınabilecek en etkili önlem zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamak. Evde kalmak hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için büyük önem taşıyor.

Biz de Bilim Genç olarak nisan ayında objektiflerinizi evinize odaklamanızı istiyoruz. Örneğin evinizdeki çiçeklerin, ilginç tasarımlı nesnelerin, kitaplığınızın sanatsal fotoğrafını çekebilir ya da mutfakta yemek pişirmek gibi bilimsel süreçler içeren günlük aktiviteleri veya gün doğumunu, gün batımını ve bulutları fotoğraflayabilirsiniz.

Fotoğrafınızı Bilim Genç’te paylaşırken açıklama bölümüne #EvdeHayatVar etiketini eklemeyi unutmayın. Fotoğraflarınızın açıklama bölümünde ayrıca fotoğrafınızın temasıyla ilgili bilgiler verebilir, fotoğrafınızı nerede ve ne zaman çektiğinizi belirtebilir, fotoğrafınızla ilgili teknik ayrıntılara yer verebilirsiniz.

data-cke-saved-src=https://bilimgenc.tubitak.gov.tr/sites/default/files/fotograf_nisan_2020.png

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde her ay belirlenen konuda gönderilen fotoğraflar arasından seçilenler ayın en beğenilen fotoğrafları galerisinde yayınlanıyor. Fotoğrafların sahiplerine ise TÜBİTAK popüler bilim kitaplarından hediye ediliyor.

data-cke-saved-src=https://bilimgenc.tubitak.gov.tr/sites/default/files/evde_hayat_var_1.jpg

data-cke-saved-src=https://bilimgenc.tubitak.gov.tr/sites/default/files/evde_hayat_var_2.jpg

data-cke-saved-src=https://bilimgenc.tubitak.gov.tr/sites/default/files/evde_hayat_var_3.jpg

Sosyal Bilimler

Anneannen, annen ve sen... Neden üçünüz de dünyaya farklı pencerelerden bakıyorsunuz? Hiç düşündün mü?

Eylül ayının en beğenilen fotoğrafı Galip Öner’e ait “Sonbaharın Kalbi” olarak belirlendi.