Sosyal Bilimler
Elif Ebren Kaya
01/04/2021 - 12:39

Fotoğraflar Köşesinde Nisan Ayının Konusu “İlkbaharda Doğanın Renkleri”

Bilim Genç olarak nisan ayında objektiflerinizi ilkbaharın renklerine odaklamanızı istiyoruz.

İlkbaharda havaların ısınmasıyla birlikte doğa canlanmaya başlar. Soğuk kış aylarında sabırsızlıkla toprak altında bekleyen tohumlar çiçek açar, ağaçlar filizlenir, hayvanlar kış uykusundan uyanır. Bunların hepsi ilkbahar mevsiminin kendine has renklerini oluşturur. Doğa yeniden canlanırken ortaya çıkan bu renk cümbüşü hepimizi büyüler ve içimizi yaşama sevinciyle doldurur.

Biz de Bilim Genç olarak nisan ayında objektiflerinizi ilkbaharın renklerine odaklamanızı istiyoruz. Örneğin yeni açan çiçekleri, filizlenen ağaçları, ilgi çekici doğa manzaralarını veya kış uykusundan uyanan canlıları fotoğraflayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı göndermek için tıklayın.

Fotoğrafınızı Bilim Genç’te paylaşırken açıklama bölümüne #İlkbahardaDoğanınRenkleri etiketini eklemeyi unutmayın. Fotoğraflarınızın açıklama bölümünde ayrıca fotoğrafınızın temasıyla ilgili bilgiler verebilir, fotoğrafınızı nerede ve ne zaman çektiğinizi belirtebilir, fotoğrafınızla ilgili teknik ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde her ay belirlenen konuda gönderilen fotoğraflar arasından seçilenler ayın en beğenilen fotoğrafları galerisinde yayınlanıyor. Fotoğrafların sahiplerine ise TÜBİTAK popüler bilim kitaplarından hediye ediliyor.

 

Sosyal Bilimler

Şubat ayının en beğenilen fotoğrafı Firdevs Özaydın’a ait “Balık Tutkusu” olarak belirlendi.

Satranç köşesinde bu ay Mart 2021 probleminin çözümüne ve Nisan 2021 problemine yer veriyoruz.