%taxonomy_term_2:name
Bilim Genç
02/07/2020 - 14:01

Fotoğraflar Köşesinde Temmuz Ayının Konusu “Taşlar”

Bilim Genç olarak temmuz ayında objektiflerinizi çevrenizdeki taşlara odaklamanızı istiyoruz.

Yolda, deniz kenarında, dağlarda, tepelerde ve daha birçok yerde farklı şekillerde taşlarla karşılaşırız. Çeşitli renklerdeki bu taşları bazen koleksiyonumuza ekleriz bazen de süs eşyalarımızda ya da farklı araç gereçlerin yapımında kullanırız.

Biz de Bilim Genç olarak temmuz ayında objektiflerinizi çevrenizdeki taşlara odaklamanızı istiyoruz. Örneğin yaşadığınız çevrede gördüğünüz ya da deniz kenarından topladığınız farklı renk ve şekillerdeki taşları fotoğraflayabilirsiniz.

Fotoğrafınızı Bilim Genç’te paylaşırken açıklama bölümüne #Taşlar etiketini eklemeyi unutmayın. Fotoğraflarınızın açıklama bölümünde ayrıca fotoğrafınızın temasıyla ilgili bilgiler verebilir, fotoğrafınızı nerede ve ne zaman çektiğinizi belirtebilir, fotoğrafınızla ilgili teknik ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde her ay belirlenen konuda gönderilen fotoğraflar arasından seçilenler ayın en beğenilen fotoğrafları galerisinde yayınlanıyor. Fotoğrafların sahiplerine ise TÜBİTAK popüler bilim kitaplarından hediye ediliyor.

 

%taxonomy_term_2:name