Sağlık
Nurulhude Baykal
03/12/2019 - 18:13

Spor Engel Tanımaz: Ahmet Tarık Bıyıklıoğlu ile Söyleşi

TÜBİTAK Bilim Genç dergisi olarak 2019 Üniversiteler Okçuluk Şampiyonası’nda birinci olan Ahmet Tarık Bıyıklıoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü. 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen bugünde engellilerle ve karşılaştıkları zorluklarla ilgili farkındalığı artırmak üzere çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Biz de TÜBİTAK Bilim Genç dergisi olarak 2019 Üniversiteler Okçuluk Şampiyonası’nda birinci olan Ahmet Tarık Bıyıklıoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde son sınıf öğrencisi olan Ahmet Tarık Bıyıklıoğlu, kendisini profesyonel bir sporcu olarak nitelendirmese de 20 üniversiteden 34 sporcunun katıldığı yarışmada engelli olmayan sporcularla yarışarak altın madalyanın sahibi oldu.

 

Sağlık

Duyduğunuz, okuduğunuz veya arkadaşınızın yaptığı bir diyeti kendi bedeninize, metabolizmanıza ve yaşam tarzınıza uygun olup olmadığına bakmaksızın deniyor musunuz? Hızlı kilo veriyor ancak verdiğiniz kiloları aynı hızda geri mi alıyorsunuz?

Bakteri bulaştırılmış sivrisineklerden dang ateşi hastalığıyla savaşta yararlanılıyor.