Fizik-Kimya-Matematik
Dr. Elif Ebren Kaya
05/08/2022 - 12:10

2022 YKS Tercih Dönemi 5 Ağustos’ta Sona Eriyor

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih dönemi 5 Ağustos saat 23.59’da sona eriyor. Biz de Bilim Genç olarak tercih süreci boyunca günümüzde popüler olan bölümlerden birkaçını sizlere tanıttık.

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 27 Temmuz’da başlayan tercih süreci bugün sona eriyor. Biz de Bilim Genç olarak tercih süreci boyunca günümüzde popüler olan bölümlerden havacılık ve uzay mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik bölümü ile beslenme ve diyetetik bölümlerini sizlere tanıttık. 

Bölümlerin tanıtımlarına ulaşmak için tıklayın.

Adaylar tercihlerini, 05 Ağustos 2022 saat 23.59'a kadar kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabilecekler.

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteye kayıt süreci başlayacak. Kayıt işlemleri 22-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Fizik-Kimya-Matematik

Herhangi O merkezli, r yarıçaplı bir çemberin çevre uzunluğunun 2πr’ye eşit olduğunu hepimiz biliriz. Peki ama bu sayı nasıl elde ediliyor? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Tasarla ve Yap köşesinin bu projesinde uygun malzemeler ile bir hoparlör yapıyoruz.