Skip to content Skip to navigation
Tıp ve Sağlık

Kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün neden olduğu COVID-19 hastalığının henüz bir tedavisi ya da aşısı bulunmuyor.

Yerbilimleri

Türkiye önemli fay hatlarını barındıran bir deprem ülkesidir. Deprem önlenebilir bir doğa olayı olmasa da depremin yıkıcı etkilerini alacağımız önlemlerle en aza indirebiliriz. Peki depreme karşı hazırlıklı olmak için neler yapabiliriz?

Biyoloji

Göz renginiz annenizden, saç şekliniz ise babanızdan... Peki ama bu özellikler nesilden nesile nasıl aktarılıyor?

Biyoloji

DNA yani deoksiribonükleik asit bütün canlı organizmaların hücrelerinde bulunan ve canlının tüm genetik özelliklerini taşıyan moleküldür. DNA ikili sarmal yapıdadır. Yani DNA’nın yapısında birbirine dolanmış şekilde iki zincir bulunur.

Ekoloji / Çevre Bilim
Grafik Bilgi Köşemizin bu ayki çalışması Dünya'daki Su.Dünya'daki Su bilgi grafiğine tıklayıp su ile ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
Sosyal Bilimler
Dünya nüfusu tarım, tıp ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler ile endüstrileşmeye bağlı olarak eski zamanlara göre çok daha hızlı artıyor.
Teknoloji
Eski bir savaş uçağı pilotu, kendi icadı olan dört motorlu bir kanatla rüyalarını gerçekleştirdi.
Biyoloji

Canlılar yaşadıkları ortama göre değişiklik gösteren farklı hareket yeteneklerine sahiptir. Bazı canlılar çok hızlı koşarken bazıları çok yüksek noktalara...

Biyoloji
Tüm canlılar gibi, deniz balıkları da yaşamlarını çeşitli özellikleri sayesinde devam ettirir. Bazıları zehirleriyle ünlüyken bazılarının gizlenme yeteneği ön plandadır. Bazıları ise çok hızlı bir şekilde yüzerek hem avlarını kolayca yakalar hem de avcılarından kolayca kaçar.