Dünya ve Yaşam
Bilim Genç
12/11/2021 - 08:25

Ayın En Beğenilen Fotoğrafları: “Taşlar”

Ekim ayının en beğenilen fotoğrafı, Ahmet Sarı’ya ait “Sarıkamış Obsidiyen” olarak belirlendi.

Ahmet Sarı – Sarıkamış Obsidiyen​

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde ekim ayında objektiflerinizi taşlara odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #Taşlar etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi. Seçilen fotoğraflar aynı zamanda Instagram, Twitter ve Facebook’ta Bilim Genç okurları tarafından oylandı.

Oylama sonucunda Ahmet Sarı’ya ait “Sarıkamış Obsidiyen” en beğenilen fotoğraf oldu. Ayın en beğenilen fotoğraf sahipleri Bilim Genç’ten kitap hediyesi kazandı. Bu ayın en beğenilen fotoğraf galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dijital popüler bilim dergisi Bilim Genç’in Fotoğraflar köşesinde, gençler gözlem yapma yeteneklerini hayal dünyalarının zenginliğiyle birleştiriyor ve bilimle sanatı buluşturan fotoğraflarını paylaşma imkânı yakalıyor.

Siz de “Kendimi ifade etmenin en etkili yolu fotoğraf!” diyorsanız, ayın fotoğraf konularını takip etmeyi unutmayın.

Dünya ve Yaşam

Bilim insanları sadece Dünya’nın manto katmanının alt kısımlarında oluşan yeni bir mineral keşfetti. Minerale “davemaoite” adı verildi.

Bilimsel çalışmalar, son kırk yıl içinde troposferin ortalama kalınlığının küresel ısınma nedeniyle 200 metre arttığını gösteriyor.