Sosyal Bilimler
Bilim Genç
18/05/2015 - 17:28

Ankara Gençlik Fuarı

Bu yıl “YouthAnkara” sloganıyla düzenlenecek olan Ankara Gençlik Fuarı 20-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve 09:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Fuar, gençlere yönelik ürün ya da hizmet sunan resmi ve özel kurum, kuruluş ve firmalarla gençleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Fuar süresince konserler, paneller, dinletiler, yarışmalar, workshoplar, söyleşiler, imza günleri, sergiler, gösteriler gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Sosyal Bilimler

Bebeklerin ilk kelimeleri “mama”, “baba”, “dede” gibi tekrar eden seslerden oluşur. Peki, dünyanın pek çok yerinde ortak olan bu ve benzeri kelimelerin ebeveynler için kullanılması bir rastlantı mı?

Yolda yürürken kaldırım kenarlarına ya da ağaç diplerine hayvanlar için bırakılan yiyecek ya da su kaplarını görmüşsünüzdür. Yaz aylarında sıcaktan bunalan hayvanlar için su kapları, yiyecek bulmanın zor olduğu kış aylarında ise yiyecek kapları bulundurmak hayvan dostlarımıza yapabileceğimiz küçük iyilikler arasında. Eskiden atalarımız da benzer duygular ve kaygılarla hayvanları, özellikle de hassas bir yapıya sahip olan küçük kuşları, korumak için özel çaba gösterirlerdi. Günümüze kadar gelmiş kuş evleri bunun en güzel örneklerinden biri.