Uzay
Bilim Genç
12/07/2021 - 10:39

Bilim Genç Takipçileri, 2021 Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği’ne Katılıyor!

“Geceleyin Gökyüzü” temasıyla ilgili fotoğraflarını Bilim Genç’e gönderen 10 takipçimiz 2021 Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği’ne katılma fırsatı yakalıyor.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) tarafından düzenlenen Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği bu yıl 12-15 Ağustos tarihleri arasında Antalya Saklıkent’te gerçekleştirilecek. Şenlikte ünlü astrofotoğrafçılar ve bilim insanları ile birlikte çeşitli atölyeler, teleskopla gökyüzü gözlemi, seminerler ve söyleşiler düzenlenecek.

Biz de Bilim Genç olarak 10 takipçimiz için 2021 Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği’ne katılma imkânı sağlıyoruz. Şenliğe katılma hakkı kazanacak takipçilerimiz, temmuz ayının fotoğraf konusu olan “Geceleyin Gökyüzü”etiketiyle Bilim Genç’e gönderilen fotoğrafların sahipleri arasından seçilecek. Siz de çektiğiniz “Geceleyin Gökyüzü” temalı fotoğraflarınızı Bilim Genç internet sitesindeki “Fotoğrafını Gönder” kısmından siteye yükleyerek şenliğe katılma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca şenlik kapsamında düzenlenecek etkinlikler ve söyleşiler Bilim Genç YouTube kanalından ve Bilim Genç Instagram hesabından canlı olarak takip edilebilecek. 

2021 Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği’ni Bilim Genç’ten takip edin!

Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliğine Katılım ile İlgili Önemli Notlar:

  • Şenliğe katılma hakkı kazanan takipçilerimizin, gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerde kullanmak üzere kendi fotoğraf makinelerini getirmeleri gerekiyor.
  • Bilim Genç olarak takipçilerimize sadece şenliğe katılma kontenjanı sağlıyoruz. Takipçilerimizin Antalya’ya kendi imkânları ile gitmeleri gerekiyor. Şenlik alanına ulaşım ise Antalya Otogarı’ndan kalkacak TUG servis araçları ile sağlanacak.
  • Şenlik boyunca katılımcılara ücretsiz yemek verilecek.
  • Katılımcılar şenlik alanında tamamen kendi imkânları ile (çadır, karavan, uyku tulumu, mat vb.) konaklayacaklar.
  • Şenliğe katılma hakkı kazanan takipçilerimizin TUG tarafından belirlenen kurallara uymaları gerekiyor.

Konaklama, ulaşım, giyim, donanım, yiyecek-içecek, sağlık ve güvenlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uzay

Güneş’in bugüne kadar elde edilebilmiş en yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yayınlandı.

James Webb Uzay Teleskobu otuz yıl aradan sonra Neptün’ün halkalarını net biçimde görüntüledi.