Sosyal Bilimler
Mehmet Koçak
24/05/2015 - 17:47

TÜBİTAK Bilim Genç Çanakkale Zaferi 100. Yıl Anma Programı Ankara’da Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Bilim Genç, Çanakkale Zaferi 100. Yıl Anma Programı kapsamında Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde gençlerle buluştu.

Programa Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Saraç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı danışmanları, Ankara İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak, TÜBİTAK yöneticileri, Ankara’daki çeşitli liselerden 1600 öğrenci ve eğitimcinin yanı sıra Hacettepe Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Serdar Tuncer’in duygu yüklü şiir dinletisi ve Çanakkale destanının yaşanmış hikâyelerinin anlatıldığı “Bir Hilal Uğruna” isimli sunumu ile devam eden programda Serdar Kılıç’ın “O Gün” isimli belgeseli gösterildi. Mehter Marşı ile büyük bir coşkunun yaşandığı program, ATİ Türk Müziği Topluluğu’nun Çanakkale Savaşları konulu dinletileri ile sona erdi.

Galeriye ulaşmak için tıklayın.

Sosyal Bilimler

77 yaşında bir kadının 7 yaşında bir erkeğe resmî olarak rakip olduğu bir turnuva maçı izliyorsanız muhtemelen bu bir satranç maçıdır.

Sevgili gençler, önce geçen ay sorduğumuz problemin çözümüne bakalım.