Sağlık
Fatma Gönen
07/07/2021 - 14:42

D Vitamini Neden Önemli?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde D vitamininin sağlığımız için neden önemli olduğunu anlatıyor.

D vitamini, iskelet ve kas sistemimizin gelişimi ve işlevlerini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için gerekli bir vitamin. Bu nedenle insan sağlığı için hayli önemli ve eksikliği ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Dünyada 1 milyara yakın kişide D vitamini eksikliği olduğu tahmin ediliyor.

Peki D vitamini vücudumuz için neden önemli? Eksikliği durumunda hangi sorunlar ortaya çıkabilir? En önemli D vitamini kaynakları neler? D vitamini eksikliği nasıl giderilebilir? Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde D vitamininin sağlığımız için neden önemli olduğunu anlatıyor.

 

Bu sesli yayını
bilim genç sesli yayin spotifybilim genç sesli yayin apple
bilim genç sesli yayin googlebilim genç sesli yayin google

Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve kanallarımızı takip ederek güncel içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Hazırlayan ve Seslendiren Hakkında:

Fatma Gönen
Beslenme ve Diyet Uzmanı

 

Sağlık

Neden merak ederiz? Merak etmenin faydaları neler? Yaşımız ilerledikçe merakımız neden azalıyor?

Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının bu bölümünde su, kahve, çay, soda gibi farklı içeceklerin diş sağlığı üzerindeki etkilerini değerlendiriyor.