Sağlık
Fatma Gönen
26/05/2022 - 08:49

İlkbahar Besinleri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde bahar mevsiminde tüketmemiz gerekenler besinlerden bahsediyor.

Metabolizmamız iklim değişikliğinden etkilenebiliyor. Bu süreçte hormon düzeninde farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Ayrıca vücudumuzdaki biyokimyasal süreçlerin gerçekleşmesi için gerekli vitamin ve minerallerin yetersiz olması, vücudumuzun mevsimler arası geçişe uyum sağlamasını zorlaştırabiliyor. Bu nedenle her mevsim olduğu gibi bahar aylarında da mevsim sebzelerini ve meyvelerini tüketmek son derece önemli. Peki bahar besinleri neler? Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde bu soruya cevap veriyor.

Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, YouTube, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Bu sesli yayını
bilim genç sesli yayin spotifybilim genç sesli yayin apple
bilim genç sesli yayin googlebilim genç sesli yayin google

 

Hazırlayan ve Seslendiren Hakkında:
Fatma Gönen
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Sağlık

Yürümek sağlığımız için önemli bir aktivite. Yavaş yürümek yerine tempolu yürüyüşü tercih edenlerdenseniz size güzel bir haberimiz var: Tempolu yürüyüşün biyolojik yaşlanmayı yavaşlattığı belirlendi.

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Tercih süreci 5 Ağustos’a kadar devam edecek. Biz de Bilim Genç olarak bu süreçte günümüzde popüler olan bölümlerden birkaçını sizlere tanıtacağız. Bilim Genç’i takip etmeyi unutmayın!