Sağlık
Fatma Gönen
03/12/2021 - 17:30

Beyni ve Belleği Güçlendiren Besinler

Fatma Gönen dikkat, öğrenme, bellek gibi bilişsel işlevleri destekleyen, nörolojik hastalıklara karşı koruma sağlayan ve daha iyi hissetmemize yardımcı olan besinler hakkında bilgi veriyor.

Beynimiz vücudumuzun kontrol merkezidir. Tüm vücudumuzu olduğu gibi beynimizi de sağlıklı beslenme ile desteklemek çok önemlidir. Özellikle beyin sağlığımızı destekleyen besinler sayesinde bilişsel işlevlerimizi, belleğimizi ve ruh hâlimizi güçlendirmeye yardımcı olabiliriz.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının bu bölümünde; dikkat, öğrenme, bellek gibi bilişsel işlevleri destekleyen, nörolojik hastalıklara karşı koruma sağlayan ve daha iyi hissetmemize yardımcı olan besinler hakkında bilgi veriyor.

Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Bu sesli yayını
bilim genç sesli yayin spotifybilim genç sesli yayin apple
bilim genç sesli yayin googlebilim genç sesli yayin google

 

Yazar Hakkında:
Fatma Gönen
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Sağlık

Posa nedir? Posa içeriği yüksek gıdalar hangileridir? Yüksek posalı beslenme sağlığımızı nasıl etkiliyor? Posalı yiyecekler tüketirken nelere dikkat etmeliyiz? 

Beyindeki özel bir bölge, benliğin oluşmasında ve benlikle ilgili farkındalığın sürdürülebilmesinde önemli rol oynuyor.