Sağlık
Fatma Gönen
18/08/2022 - 17:19

Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Beslenme Önerileri

Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde, saç sağlığını olumlu etkileyen besin ögelerinden ve bu besin ögelerini hangi besinleri tüketerek alabileceğimizden bahsediyor.

Saçların ne kadar hızlı uzadığı ve ne kadar sağlıklı olduğu birçok faktöre bağlı. Beslenme de bunlardan biri. Çünkü tükettiğimiz besinlerdeki bazı vitamin ve mineraller, saçın uzama sürecinde anahtar role sahip. Özellikle A, C, D ve E vitaminleri, çinko, B vitaminleri, demir, protein ve bazı yağ asitlerinin eksikliği saç uzamasını yavaşlatabiliyor ve saç dökülmesine neden olabiliyor. Dolayısıyla bu besin ögeleri açısından zengin beslenmek, saç dökülmesini önlemeye ve saç uzama hızını artırmaya yardımcı olabiliyor.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde, saç sağlığını olumlu etkileyen besin ögelerinden ve bu besin ögelerini hangi besinleri tüketerek alabileceğimizden bahsediyor.

Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, YouTube, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Bu sesli yayını
bilim genç sesli yayin spotifybilim genç sesli yayin apple
bilim genç sesli yayin googlebilim genç sesli yayin google
 
Hazırlayan ve Seslendiren Hakkında:
Fatma Gönen
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Sağlık

Bir gece yarısı ansızın uyanıp herhangi bir şekilde hareket edemediğiniz oldu mu?

Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının yeni bölümünde demir eksikliğinin ne olduğunu, neden ortaya çıktığını ve belirtilerini anlatırken demiri hangi besinlerden alabileceğimizle ilgili beslenme önerileri veriyor.